Wiedźmin: Gra Wyobraźni

Forum poświęcone tematyce gry fabularnej Wiedźmin: Gra Wyobraźni

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-11-03 11:02:37

Ziele

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-02
Posty: 25
Punktów :   

Alchemia i Zielarstwo

Alchemia i Zielarstwo

Jeśli chodzi o alchemie i zielarstwo opisane w podręczniku głównym i dodatkach, to powiedzmy sobie szczerze, twórcy nie postarali się w tej sprawie. W podręczniku głównym jest wzmianka o 12 roślinach. Jeśli chodzi o alchemie to jest zaledwie 6 eliksirów wiedźmińskich oraz dwa rodzaje eliksirów stosowanych przez ludzi i nie ludzi, w tym fisstech, który jest sproszkowanym narkotykiem. W dodatkach opisane jest tworzenie eliksirów, praktycznie wykonawca wymyśla sobie co miałby robić ów eliksir, a MG dopiera modyfikatory. Alchemia jest jedną z kluczowych form zarobku dla alchemików i magów, bazują na niej, dzięki niej ulepszają swoje zdolności, tak samo wiedźmini.

Stworzyłem swoje własne tabele zielarstwa jak i alchemii, posługując się znaczeniami, nazwami oraz rodzajami występującymi w grze komputerowej The Witcher. Myślę, że takie rozwiązanie pomoże nie jednemu MG z opanowaniem tej jakże trudnej sztuki jaką jest alchemia oraz sposobu zbierania i wykorzystania zielarstwa oraz przygotowania specyfików za pomocą umiejętności uzdrawiania.

Zamieszczam poniżej link do Alchemii i Zielarstwa mojego autorstwa

http://www.badongo.com/file/25900930

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zielonewzgorza.pun.pl www.gra-metin.pun.pl www.metin2privv.pun.pl www.lastxxxwar.pun.pl www.shinobisway.pun.pl